Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Kuzey Afrika & Orta Doğu » BAŞTAN BAŞA FAS ve SAHRA ÇÖLÜ
Exclusive
BAŞTAN BAŞA FAS ve SAHRA ÇÖLÜ

BAŞTAN BAŞA FAS ve SAHRA ÇÖLÜ

Kazablanka - Rabat (1) – Tanca (1) – Tetuan – Şafşavan (1) – Fez (1) – Erfoud (1) – Ouarzazate (1) – Marakeş (2)
Tarihler: 21 Eylül & 26 Ekim & 09 Kasım 2024
Günler: 8 Gece 9 Gün
2390 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün                  İSTANBUL – KAZABLANKA - RABAT

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşup, check-in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile dünyanın en çok bilinen ve en çok izlenen filmlerinden birine de adını vermiş Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saat süren bir yolcuğun ardından Kazablanka’ya varıyoruz. Kazablanka’da dış kesimleri ve dünyanın en büyük yedinci camii olan Hassan II Cami’sini geziyoruz. Ardından özel aracımız ile Rabat’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Rabat’ta bulunan otelimizde.

  2. Gün                 RABAT – TANCA

  Kahvaltının ardından Rabat şehir turunu gerçekleştireceğiz. Yapacağımız şehir turunda Kraliyet Sarayı, 19. yüzyılın sonlarında bölgeye gelen Avrupalılar tarafından Fas Musevilerine yeni sosyal ve ekonomik imkânlar verilmesi amacıyla kurulan Yahudi Mahallesi Mellah, Hassan Kulesi ve Oudayas’ı ziyaret ediyoruz. Turun ardından yönümüzü Tanca’ya çeviriyor ve ünlü İslam gezgini Ibn Battuta’nın şehri Tanca’yı gezmeye başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Mendoubia Bahçesi, 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı, Kasbah ve Medina, Dar el Makhzen, Fenikelilerin Mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar var. Ardından Cebelitarık Boğazı’nı görmek üzere yol çıkıyoruz. Spartel Burnu ve Deniz Feneri’nden seyretmeye doyamayacağınız bir manzara sizi bekliyor olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Tanca ve güzel sahillerini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama oteldedir.

  3. Gün                 TANCA – TETUAN – ŞAFŞAVAN

  Sabah kahvaltının ardından İlk durağımız Tetouan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Medina’sı (Eski Şehir). Tetuan’ı keşfettikten sonra tekrar otobüsümüze binip Mavi Şehir olarak da bilinen Şafşavan’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saatlik bir yolculuk sonrasında şehre varacağız. Gök mavisine boyalı evleri ile nam salmış olan şehirde panoramik gezimizde Kasbah, Medina, V. Muhammed Meydanı’nı görüp, gezimizi Jemaa Bouzafar Camii kalıntılarının yer aldığı tepede sonlandırıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  4. Gün                 ŞAFŞAVAN – FEZ   

  Kahvaltının ardından Fez’e gitmek üzere odalarımızı boşaltıyoruz. Fez’e varışta Borj tepesinde başlayacak olan şehir turu Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti, Karouine Camisi ve Neccarine çeşmesi, Attarine Medresesi ile devam edecek. Yerel bir restoranda öğle yemeğini aldıktan sonra turumuz Fez çarşı ve medinasında noktalanacak. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  5. Gün                 FEZ – ERFOUD    

  Kahvaltının ardından Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Erfoud'a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'ı ziyaret edeceğiz.   Çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Ifrane ziyaretimizin ardından Midelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş kent Erfoud'a doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bir süre dinlenip Sahra Çölü'nün Kapısı adıyla bilinen Erfoud'da  4x4 araçlar ile Sahra Kum tepeleri turunu yapacağız. Prince of Persia ve Mumya gibi gişe rekortmeni filmlerden tanıdığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. İnanılmaz bir coğrafyada yapacağımız 4x4 yolculuğu 1 saat kadar sürecek. Ardından dünyanın en etkileyici manzaralarından biri olan kum tepelerinde bizleri karşılayacak. Yüzyıllardır kervanları karşılayan kamp alanından alacağımız develer ile yolumuza devam edeceğiz. Günün sonunda dünyanın bu uzak köşesinde, gün batımını izleyeceğiz. Safarinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  6. Gün                 ERFOUD – OUARZAZATE   

  Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından güneşin doğuşu ile Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Todra Kanyonu'nun göreceğiz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk nefes kesici manzaraya sahip ve palmiye ormanları ile süslü Ziz Vadisi üzerinden devam edecek. Yolculuğun sonunda Ouarzazate şehrine varışımızı takiben  otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmenin ardında dünyaca ünlü Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuz yapacağız. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü gezeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarını da ziyaret edeceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  7. Gün                 OUARZAZATE – MARAKEŞ

  Kahvaltı sonrasında Fas’ın ilk Başkenti kırmızı şehir  Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte imparatorluk kentleri arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Marakeş  turumuz sırasında  75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken Kutubiye Camisini,  19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı görüyoruz.  Labirenti andıran dar sokakları, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz.  Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Ardından Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde yer alan ender meydanlardan birisi olan Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

  8. Gün                 MARAKEŞ

  Kahvaltının ardından Essaouira’ya hareket ediyoruz. Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya varıyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken noktalarından biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı ile sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehirde kaleyi ve balıkçı limanı gezip, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinayı ziyaret edeceğiz.. Medinanın daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

  9. Gün                 MARAKEŞ – ISTANBUL

  Kahvaltının ardından havalimanını transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup özel otobüsümüz ile Marakeş Havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Golden Bay Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  Golden Bay Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Golden Bay Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Golden Bay Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • FİYATLANDIRMA

  UÇUŞ DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  KİŞİBAŞI

  2 ve 3 Kişilik Odada

  06 – 14 Nisan 2024

  2.490 EUR

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:  06 Nisan  Cumartesi saat 09:00

    06 Nisan  TK 617  İstanbul (IST)  12:20 -  Kazablanka (CMN)     15.20

    14 Nisan  TK 620   Marakeş (RAK)   16.05 - İstanbul (IST)   23:05

  21 – 30 Eylül 2024

  2.390 EUR

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:  21 Eylül  Cumartesi saat 09:30

    21 Eylül  TK 617  İstanbul (IST)  12:20 -  Kazablanka (CMN)     15.20

    29 Eylül  TK 622   Marakeş (RAK)   22.45 - İstanbul (IST)   05:35* (İstanbul’a varış 30 Eylül sabah 05:35)

  26 Ekim – 03 Kasım 2024

  2.490 EUR

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:  26 Ekim  Cumartesi saat 09:00

    26 Ekim  TK 617  İstanbul (IST)  12:05 -  Kazablanka (CMN)     15.25

    03 Kasım  TK 620   Marakeş (RAK)   16.25 - İstanbul (IST)   23:00

  09 – 17 Kasım 2024

  2.490 EUR

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:  09 Kasım  Cumartesi saat 08:30

    09 Kasım  TK 617  İstanbul (IST)  12:05 -  Kazablanka (CMN)     15.25

    17 Kasım  TK 620   Marakeş (RAK)   16.25 - İstanbul (IST)   23:00

    SINGLE Oda Farkı :

  + 590 EUR

   

    Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3 saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

    Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

    *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

Misafir Yorumları

yorumlarAYŞE BİLGİNSOY

Değerli Golden Bay ailesi,

8-17 Şubat tarihleri arasında ilk defa Golden Bay'in düzenlediği bir tura katıldım. İlk turumun aynı zamanda ilk safarim olması ve rehberimizin Deniz Kılıç olması benim için büyük bir şanstı, unutamayacağım bir tecrübe yaşadım. Başta Deniz Kılıç ve Gonca Hanım olmak üzere tüm Golden Bay ekibine bana bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Ayşe BİLGİNSOY

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarAYŞE AKSU ALTAN

Golden Bay acentası ile yaptığımız tüm seyahatlerde vaadedilen konfor ve kalite..rehberlerin profesyonellikleri ...aklımıza seyahat denince ilk gelen isim..Her zaman memnun ayrıldık.Teşekkürler Tuğba Hanım,Mert Bey,Haluk Bey ....ve diğer kıymetli rehber arkadaşlarımız❤️👌🏼🍸💝

Ayşe Aksu ALTAN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
KVKK Politikası | Çerez Politikası | Aydınlatma Metni | Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim