Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Ren & Mosel Nehirleri » REN NEHRİNDE ALMANYA – FRANSA TURU
Exclusive
REN NEHRİNDE ALMANYA – FRANSA TURU

REN NEHRİNDE ALMANYA – FRANSA TURU

Düsseldorf – Boppard – Mainz – Mannheim – Speyer – Strazburg – Rüdesheim – Koblenz - Düsseldorf
Tarihler: 13 Ekim 2024
Günler: 7 Gece 8 Gün
2299 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün                  İSTANBUL  – DÜSSELDORF – KÖLN - DÜSSELDORF                  

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Köln’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Köln’e transfer oluyor ve Köln şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln’de yapacağımız şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Düsseldorf limanında bulunan gemimize transfer oluyoruz. Check-in işlemleri sonrası odalara yerleştikten sonra gemimize saat 17.00’de Düsseldorf limanından ayrılacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

  2. Gün                  BOPPARD

  Kahvaltımızı gemide seyir esnasında alıyoruz. Gemimiz saat 10.00’da Boppard limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Boppard yürüyüş turuna katılabilir. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan bir sit alanı olan Boppard yürüyüş turumuzda Fransız devrimi sırasında hastane olarak kullanılan Boppard kalesi (dışarıdan), st. Severus kilisesi, göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle ve akşam yemeklerimizi gemide alacağız. Gemimiz bu akşam Boppard limanında demirli kalacaktır. Konaklama gemide.

  3. Gün                 BOPPARD – MAİNZ

  Gemimiz sabah 08.00’de Boppard limanından hareket edecektir. Kahvaltı ve öğle yemeğimizi muhteşem Ren Nehri manzarası eşliğinde seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 15.00’de Mainz limanına yanaşacaktır. Varışımızı takiben arzu eden misafirlerimiz Roma döneminden kalma tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan Mainz şehrinde rehberimiz eşliğinde yürüyüş turuna katılabilirler. Yürüyüş esnasında Mainz katedrali, St.Stephan Kilisesi, Antik tiyatro (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası akşam yemeğimizi almak üzere gemimize döneceğiz. Gemi bu limandan saat 21.00’de hareket edecektir. Konaklama gemide.

  4. Gün        MANNHEIM  - SPEYER

  Gemimiz gece 03.30’da Mannheim limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemimiz saat 09.30’da Mannheim limanından ayrılacaktır.  Gemimiz saat 12.00’de Speyer limanına yanaşacaktır. Öğle yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz, rehberimiz eşliğinde Speyer’da yürüyüş turuna katılabilir. Gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunun ardından akşam yemeğimizi almak üzere gemimize döneceğiz. Gemi bu limandan saat 19.30’da ayrılacaktır. Konaklama gemide.

  5. Gün                 STRAZBURG

  Gemimiz saat 08.30’da Strazburg limanına yanaşacaktır.  Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Fransa’nın tarih yüklü şehri Strazburg turumuza başlıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi almak üzere gemimize dönüyoruz. Öğle yemeği sonrası Alsas bölgesinin incisi Colmar’a hareket ediyoruz. Colmar’a varışımızın ardından yürüyüş turumuza başlayacağız. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Tur sonrası gemimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman. Gemimiz bu limandan saat 23.30’da ayrılacaktır. Konaklama gemide.

  6. Gün                 RÜDESHEİM

  Kahvaltımızı ve öğle yemeğimizi seyir esnasında alacağız. Gemimiz saat 15.30’da Rüdesheim limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde, Ren nehrinin kalbinde, Lorelei vadisi’nin güney girişinde yer alan, üzüm yetiştiriciliğinde ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin kasaba Rüdesheim’ı yürüyüş yaparak keşfedebilirler. Yürüyüş sonrası akşam yemeğini almak üzere gemimize geri döneceğiz. Yemek sonrası serbest zaman. Gemimiz bu gece Rüdesheim limanında demirli kalacaktır. Konaklama gemide.

  7. Gün                 RÜDESHEİM – KOBLENZ  - DÜSSELDORF

  Gemimiz sabah saat 05.00’de Rüdesheim limanından ayrılacaktır. Kahvaltımızı seyir esnasında alacağız. Gemimiz Koblenz limanına saat 09.00’da yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Koblenz yürüyüş turunu katılabilir. Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun ardından öğle yemeğimizi almak üzere gemimize döneceğiz. Öğle yemeği sonrası serbest zaman. Gemimiz bu limandan saat 15.00’de ayrılacaktır. Akşam yemeğimizi Ren Nehrinin eşsiz manzarası eşliğinde seyir ederken alacağız. Gemimiz saat 23.00’de Düsseldorf limanına yanaşacaktır. Konaklama gemide.

  8. Gün                 DÜSSELDORF – İSTANBUL

  Sabah gemide aldığımız kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında, Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf’ta yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ren nehri kıyıları, Eski şehir, Dünyanın en lüks bulvarlarından birisi olan Königsallee bulvarı, alışveriş caddesi, 240 m yükseklikteki Rhen Kulesi(giriş hariç) ve yeni gelişen modern mimari örneği binaları ile ünlü Media Hafen bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Düsseldorf havalimanına transfer oluyoruz. Check-in pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben daha önce bizlere vermiş olduğunuz adreslerinize transfer olmanız ile turumuz sona eriyor.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın

  içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi

  firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

  *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in

  yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür.

  Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

 •  

  TUR ÜCRET DETAYLARI

  [2 Kişilik Kabinde Kişi Başı]

  KATEGORİLER

   

  13.10.2024

   

    Orta Kat French Balkonlu Kabin (16m2)

   

  2.299 EUR

   

    Üst Kat French Balkonlu Kabin (16m2)

   

  2.399 EUR

   

    Nehir Gemisi Servis Hizmet Ücreti

   

  Dahil

   

    SINGLE Oda Farkı :

   

    ÇOCUK İndirimi :

    BEBEK :

    Orta Kat French Balkon +1.599 Euro,  Üst Kat French Balkonlu Kabin +1.699 Euro

   

    Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Misafir Yorumları

yorumlarBİRSEN & NEJAT EFEOĞLU

Bu güzel bulusmayı organize eden başta Sevgili Tuğrul ve Sezen'e, Golden Bay'in bizim için gereken her şeyi en iyi şekilde yapmak için çaba gösteren üyelerine candan teşekkür ederiz. Sağlıkla nice buluşmalar olsun.

Birsen-Nejat EFEOĞLU

yorumlarSENİHA ÖZKARTAL

En son Eylül ayında Kanada-Alaska turu yaptık çok güzel bir gezi programı ve muhteşem bir organizasyondu
Her zaman ilk tercihimiz Golden Bay gemi turlarıdır herkese tavsiye ederim

Seniha ÖZKARTAL

yorumlarNURBANU PEKOL

Sevgili Tuba hanım,

sayenizde çok keyifli bir gezi yaptık çok teşekkürler. Her zamanaki gibi Goldenbay tarafından düzenlenen herşey sorunsuz geçti. Tuna ve Akdeniz turlarını dört gözlen bekliyoruz. bu arada sizin Peru turunuzu çok övdüler.Lütfen Kasım için aklınızda olalım...Çin olursa tekrar bizi unutmayın lütfen.

Sizlere çok teşekkür ederiz,iyiki varsınız.

Nurbanu PEKOL

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
KVKK Politikası | Çerez Politikası | Aydınlatma Metni | Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim