Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Yangtze Nehri » YANGTZE NEHRİ TURLARI
YANGTZE NEHRİ TURLARI

YANGTZE NEHRİ TURLARI

VİCTORİA JENNA ile YANGTZE NEHRİ & BÜYÜLÜ ÇİN
Tarihler: 2021 Sezonu İçin Çok Yakında..
Günler: 13 Gece, 14 Gün
1999 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 01.Gün           İSTANBUL – SHANGHAI    
  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında 20 Eylül 2020 Pazar akşamı saat 22.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK26 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.20’de (20 Eylül’ü 21 Eylül’e bağlayan gece) Shanghai’ye hareket. Yerel saat ile 16.45’de varış. Varış sonrası Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek 3. televizyon binası olan Oriental Pearl TV Tower görülecektir. Akşam yemeği yerel restoranda  alındıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.


  02.Gün           SHANGHAI   
  Kahvaltı sonrası; Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan Bund bölgesini ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz. Öğle yemeği Huang Nehrinde teknede alınacaktır. Daha sonra bütün geziniz boyunca, eski Çin mimarisinin  en güzel örneklerini görebileceğiniz, Yuyuan bölgesi alışveriş turumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


  03.Gün           SHANGHAI – YICHANG (Gemiye Biniş)   
  Kahvaltı sonrası; Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz.1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Öğle ve akşam yemekleri tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Akşam yemeğinin ardından yerel havayolu ile Yichang’a uçuş 21.15’te varış ve 5*DLX VICTORIA JENNA Gemisine transfer. Geceleme gemide.

  04.Gün           YANGTZE (Üç Boğazlar)                                                    
  Kahvaltı sonrası“tribe of the gorges” (Üç Boğazlar) turu düzenlenecektir. Bu tur tüm Çin seyahati boyunca görebileceğiniz hatıralarınızda daima yer edecek güzel Çin görüntüleri ile dolu hemen hemen düz yolda yapılacak bir yürüyüştür.

  Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra Üç Boğazlar hidroelektrik santralı gezilecektir. Geminin 5 havuzdan oluşan sistem ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  05.Gün           YANGTZE (Wu ve Quatang Boğazı)         
  Kahvaltı sonrası Beyaz İmparator şehiri” veya nehrin trafik durumuna göre “Shennong Çayı” turu düzenlenecektir. Wu ve Quatang Boğazları’ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.


  06.Gün           YANGTZE      
  Kahvaltı sonrası Shibaozhai gezisi” düzenlenecektir. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden dünyanın en büyük barajlarından Üç boğaz su tutulmaya başlanınca, Nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı. Shibozai pagodası yüksekte olduğundan su yükselmesinden etkilenmedi. Tur esnasında yan yana dizilmiş küçük dükkanlarda köylülerin sattığı hediyelik eşyalar, meyveler, içeceklerden alabilirsiniz. Öğleden sonra  nehir tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya  varışta Fengdu” turu düzenlenecektir. Ming Shan tepesinde bulunan tapınak, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri.. Zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor (Rahat yürüyüş ayakkabısı ve yürüyüş için merdiven tırmanış kondisyonu gerekmektedir). Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide


  07.Gün           YANGTZE (Gemiden İniş) - CHONGQING – XIAN         
  Kahvaltı sonrası gemiden iniş işlemlerini tamamlıyoruz. Ardından kelime anlamı seramik olan ve eskiden Seramik ticaretinin yapıldığı Ciqikou bölgesi ve Chongqing bölgesinde ülkenin en büyük müzelerinden biri olan “Three Gorges Müzesi” gezilecektir. Geç Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Yemek sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolu ile saat 19.35’te Xian’a uçuş. 20.55’te varışımızın ardından otele transfer ve geceleme.


  08.Gün           XIAN
   Kahvaltı sonrası ünlü Terracota Müzesi ziyaret edilecektir. 20.yy’da ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır.  Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını  korumak için yapılmış olan bu yerde altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı  ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Bu kazılarda çıkan askerlerin Restorasyonlarını yapan kurumu ziyaret edeceğiz. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra müslüman bölgesinde bulunan Büyük Camiiyi ziyaret edeceğiz. (Cami ziyareti için gerekli kıyafetleri yanınızda bulunmasına ve rahat çıkarılıp giyilebilen ayakkabınızın olmasına dikkat edilmelidir). Akşam yemeği yerel restoranda alındıktan sonra otele transfer ve geceleme.


  09.Gün           XIAN – PEKİN         
  Sabah erken saatlerde havalimanına transfer ve saat 08.00’de Pekin’e uçuş. Saat 09.50’de varış sonrası Pekin’in ünlü 3 tekerlekli bisikletler (Tuk Tuk) ile Hutong Mahallesi turu yapılacaktır. Tur esnasında mahalleden yerel bir ailenin evi ziyaret edilecektir. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından; Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edeceksiniz. Akşam yemeği yerel restoranda lındıktan sonra otele transfer ve geceleme.


  10.Gün           PEKİN           

  Kahvaltı sonrası, Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin  Seddi ve Ming Mezarları turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Kültür Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Yerel
  restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından, “Tong Ren Tang”  bitkisel ilaç mağazası ziyaret edilecektir. Akşam yemeği yerel restoranda alındıktan sonra otele transfer ve geceleme.

  11.Gün           PEKİN           
  Kahvaltı sonrası, dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir) ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün binlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Öğle yemeği yerel restoranda alıncaktır. Yemek sonrası Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı  saray olan Yasak Şehir'i gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Sonrasında, Yazlık Saray Bahçesi turu yapılacaktır. Bu bahçe ziyaretinden önce veya sonra İnci imalathanesi ziyaret edilecektir.  19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Tur bitiminde akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Yemek sonrası havalimanına transfer.


  12.Gün           PEKİN – İSTANBUL
  Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası saat 00.10’da TK21 sefer sayılı uçuş ile İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat ile 05.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  Mutlu bir seyahat geçirmenizi dileriz…

 • Çok Yakında..

 • 5*DLX VICTORIA JENNA GEMİSİ :                 
  2016 yılında tamamen yenilenen 5* DLX JENNA 113,8 m uzunluğunda 18,8 m genişliğindedir. 378 yolcu kapasiteli gemi içerisindeki tüm kabinler balkonludur. 5 katlı gemi içerisinde 1 ana restoran ve 1 alakart restoran ile 4 adet asansör, üç katlı atrium lobi, 3 adet bar, bir spor salonu, kütüphane, Oasis güzellik salonu, sanat köşeleri ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır.

Misafir Yorumları

yorumlarBEYZA TUNCAY

Çok kaliteli bir tur organisyonuher seferinde mutlu olduk.

Beyza TUNCAY

yorumlarSEVAL KARAMANLIOĞLU

MSC Cruize splendida ile Italya Franca ispanya fas portekiz turuna katilmistik kasim 2016 da,Golden bay turizm duzenledigi 09 temmuz 2017 Amerikan Holland line NORVEC tutuna katildik 15 gun muhtesemdi rehberimiz Serdar Guzelce 'nin katkilariyla tesekkurler.

Seval KARAMANLIOĞLU

yorumlarAYŞE BİLGİNSOY

Değerli Golden Bay ailesi,

8-17 Şubat tarihleri arasında ilk defa Golden Bay'in düzenlediği bir tura katıldım. İlk turumun aynı zamanda ilk safarim olması ve rehberimizin Deniz Kılıç olması benim için büyük bir şanstı, unutamayacağım bir tecrübe yaşadım. Başta Deniz Kılıç ve Gonca Hanım olmak üzere tüm Golden Bay ekibine bana bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Ayşe BİLGİNSOY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında