Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Vltava Nehri » VLTAVA NEHRİ
VLTAVA NEHRİ

VLTAVA NEHRİ

MS ELBE PRİNCESSE ile ÇEKYA’DA VLTAVA NEHRİ
Tarihler: 2021 Yaz Sezonu İçin Çok Yakında...
Günler: 8 Gece 9 Gün
1499 €
BİLGİ İSTEYİN
 • Berlin(1) - Magdeburg - Wittenberg - Meissen – Dresden(Almanya) – Usti - Kralupy – Prag(Çekya)
   

  1. Gün             İSTANBUL HAVALİMANI - BERLİN
  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 09.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1725 no’lu seferi ile saat 12.30’da Berlin’e hareket. Yerel saat ile 13.35’de varış. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile gemimize transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabininize yerleştikten sonra ekibimizi bir karşılama kokteyli ile tanıtacağız. Kokteyli sonrası gemimizde akşam yemeğinin tadını çıkarın.  Gemimiz bu gece Berlin limanında demirli kalacaktır.

  2. Gün             BERLİN – NEDLITZ - WUSTERWITZ
  Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz Panoramik Berlin Şehir turumuza katılabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüp Nedlitze doğru yola çıkıyoruz. Seyrimiz boyunca Havel Nehri’nin oluşturduğu göllerin pastoral cazibesini keşfedeceksiniz. Öğlenden sonra Nedlitz’e varışımızla birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Sanssouci Sarayı Bahçeleri turumuza katılabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüp Wusterwitz’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve gemideki eğlenceler sizi bekliyor.

  3. Gün             WUSTERWITZ - MAGDEBURG
  Sabah saatlerinde Magdeburg’a doğru hareket ediyoruz. Öğleden sonra Magdeburg’a varış. Arzu eden misafirlerimiz için Elbe Nehri ve Tarihi Roma Yolları’nın ortasında yer alan ekstra Magdeburg turumuza katılabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam yemeği ve gemideki eğlenceler sizi bekliyor.

  4. Gün             WITTENBERG
  Wittenberg’e varışımızla birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz şehir turuna katılabilirsiniz. Bu turumuzda Reformasyon Müzesi olarak kullanılan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bir Augustinian Manastırı olan Martin Luther’in evini de ziyaret edeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Bu gece gemimizde ödüllü Quize Gecesi düzenlenecektir.

  5. Gün             MEISSEN – DRESDEN
  Meissen’e varışımızla birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz, Porselenleriyle ünlü olan Meissen Şehir turuna katılabilirsiniz. Tur sonrası Dresden’deki gemimize dönüş. Öğle yemeğinden sonra Elbe’nin Floransa’sı olarak bilinen Dresden’e düzenleyeceğimiz ekstra tura katılabilirsiniz. Bu turumuzda Altmarkt Meydanı'nda , Alman Hijyen Müzesi (giriş hariç), Barok Mahallesi, Volkswagen Şeffaf Fabrikası, tarihi eski şehir, Zwinger Sarayı, Semper Opera Binası , katedral, Brühl Terrace ve Neumarkt Meydanı göreceğimiz bazı yerlerdendir.

  6. Gün             DRESDEN - USTI
  Kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenleyeceğimiz Elbe Kumtaşı Dağları gezisine katılabilirsiniz. Avrupa’nın en büyük tepe kalelerinden birine bakan Königstein Kalesi’ni keşfedeceğiz. Sonrasında Elbe’nin üzerinde yükselen ve bir milyon yıl önce su erozyonu ile oluşan Bastei kaya oluşumunu göreceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz öğleden sonra seyir halinde olacaktır.

  7. Gün             USTI - ROUDNICE - KRALUPY
  Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenleyeceğimiz Litomerice turuna katılabilirsiniz. Bu kraliyet kasabası 13. Yüzyılda kurulan ve eski şehri bir Dünya Mirası olarak listelenen en eski Bohem şehirlerinden biridir. Öğleden sonra gemimize geri dönüşümüzle birlikte Kralupy’e doğru hareket edeceğiz. Gemide eğlencenin tadını çıkarın. 

  8. Gün             RALUPY - ROZTOKY - PRAG
  Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenleyeceğimiz Prag Eski Şehir turuna katılabilirsiniz. Bu turumuzda şehrin en çok tanınan simgesi olan Saint Vitus Katedrali, Prag Kalesi ve Prag’ın en güzel yolu olan Altın Yol göreceğimizden yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası Prag merkezde bulunan gemimize transfer.  Bu gece gemimizde Gala Gecesi düzenlenecektir.

  9.Gün              PRAG – İSTANBUL HAVALİMANI
  Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Prag Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1772 numaralı seferi ile saat 15.20’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 19.50’de varış ve turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  İyi Seyahatler Dileriz…

 • Çok Yakında..

Misafir Yorumları

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarMEHMET MÜDERRİSOĞLU

15-23 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlediğiniz GÜNEY AFRİKA turuna ailece katıldık.  

Öncelikle daha yola çıkmadan firmanızdan gördüğümüz ilgi Betül hanım sayesinde yolculuğumuzun çok iyi geçeceğini gösteriyordu.  Kendisine özellikle teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederim.

Rehberimiz Deniz Kılıç ise şimdiye kadar gittiğim yirmiden fazla seyahatimde en ilgili, en candan, en işini sevgi ve istekle yapan biri idi. Sizi onunla çalıştığınız için kutlarken onu da ayakta alkışlamak isterim.

Güney Afrika uzak bir yol, bilinmeyen bir yer olduğu halde hiç sıkılmadan, yaşım icabı yorucuda olsa fevkalade zevk alarak katıldık.  Kaldığımız ilk otel çok harika olmasa bile idare eder derecede idi.  Ancak Sun Cityde kaldığımız otel fevkalade idi.  Açıkçası keşke bir gece daha kalabilseydik demek isterim.

Tümüyle GOLDEN BAY TURİZM ailesine sonsuz teşekkürler ederim, tümüyle her şey muhteşemdi.

Bundan sonra yapacağınız gezileri ilk duymak ve özellikle Deniz Kılıç ın katılacaklarını mutlaka uyarmanızı dilerim, gitmediğimiz destinasyonlara ise katılmak isterim.

Her şeye teşekkürler eder, tüm çalışan ailenize sevgilerimi iletirim.
 
Mehmet MÜDERRİSOĞLU

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında