Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Afrika Turları » TANZANYA'DA SAFARİ & ZANZİBAR
TANZANYA'DA SAFARİ & ZANZİBAR

TANZANYA'DA SAFARİ & ZANZİBAR

Ngorongoro Milli Parkı / Serengeti Milli Parkı / Zanzibar Adası
Tarihler: 19 Nisan 2021
Günler: 8 GECE 9 GÜN
Yakında
BİLGİ İSTEYİN
 • 19/20 NİSAN 2021 PAZARTESİ/SALI: İSTANBUL / KİLİMANJARO / LAKE MANYARA
  İstanbul Yeni, Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – THY kontuarı önünde akşam saat 17:30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra THY’ye ait TK 567 no.lu sefer ile saat 20:30’da Kilimanjaro’ya hareket ve yerel saat ile 05:55’te varış. Pasaport kontrolü ve valiz alımından sonra güneşin doğması ile birlikte özel araçlarımız ile Karatu bölgesine hareket. Lodge’umuza yerleşme ve odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. Öğleden sonra birçok hayvan türünü ve Afrika’nın eşsiz coğrafyasında birbirinden ilginç hayvanları gözlemleyebileceğimiz ilk safarimizi Manyara Gölü Ulusal Parkında yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme Ngorongoro Farm House veya bir benzerinde. 

  21 NİSAN 2021 ÇARŞAMBA: NGORONGORO (KARATU)  
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tüm gün sürecek safari etkinlikleri için otelden ayrılacağız. Serengeti Milli Parkı Tanzanya topraklarının ¼’ünü oluşturan Milli parkları içinde 1940’tan beri korunan ve 1981 Yılında UNESCO tarafından Dünya Miras listesine alınan doğası ve bilimsel açıdan değeri ile ünlüdür. 4 milyon civarında hayvan türünün barındığı, Nehirleri ve Gölleri ile büyüleneceğiniz  Milli Park’ta yapacağımız safariler sırasında 5 Büyükler olarak bilinen Aslan, Fil, Leopar, Gergedan ve Buffalo gibi hayvanların yanı sıra İmpala, Ceylan ve daha birçok geyik türünü de görme şansına sahip olacağız. Öğle ve akşam yemeklerimiz konaklamayı da yapacağımız park içindeki otelimiz Lodge at Lake Masek veya bir benzerinde.   

  22 NİSAN 2021 PERŞEMBE: SERENGETİ 
  Güne sabah erkenden Serengeti Milli Parkının Batı kısımlarında yapacağımız safari ile başlayacağız. Dünyada aslan nüfusunun en yoğun olduğu yerlerden biri olarak bilinen Serengeti Ulusal parkında bir birinden farklı birçok vahşi hayvanları görecek, unutulmaz bir gün geçireceksiniz. Öğle yemeğimizi piknik şeklinde alacağız. Gün batımında tekrar edeceğimiz safarinin ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Lodge at Lake Masek veya bir benzerinde.   

  23 NİSAN 2021 CUMA: SERENGETİ / NGORONGORO KRATER PARKI
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel araçlarımız ile Serengeti’den çıkarak Ngorongoro Krateri özel koruma bölgesine geri döneceğiz. 
  Ngorongoro Krateri özel koruma bölgesi 1700 metrelik platonun ortasında birden düzlükten 600 metre yükselen ve toplamda 260 kilometrekarelik bir alanı kapsayan bir kraterdir. İçinde geniş otlak alanlar, bataklık bir alan, art arda sıralanmış göller ve yamaçlarında yağmur ormanları vardır. Kısacası Afrika'nın küçük ve yoğun bir modelidir.  Bu küçük alanda 30.000 kadar büyük hayvan yaşamaktadır. Kraterde rastlayabileceğiniz hayvan çeşitliliği şaşırtıcıdır; leopar, çita, çakal, aslan, zebra, fil, yaban domuzu, impala, bufalo, antilop, gergedan, su aygırları ve yüzlerce çeşit kuş... (www.uzaklar.com)
  Krater tabanına inerek yukarıda ismi geçen birbirinden ilginç hayvanları gözlemleyebileceğimiz bir safari yapacağız. Gün batımında konaklamamızı yapacağımız Ngorongoro Farmhouse’a veya bir benzerine yeniden ulaşacağız. Akşam yemeği ve geceleme lodge’umuzda. 

  24 NİSAN 2021 CUMARTESİ: NGORONGORO KRATER PARKI / ZANZİBAR  
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel araçlarımız ile otelimizden ayrılarak Zanzibar’a uçmak üzere Arusha havalimanına hareket edeceğiz. Arusha Coffe Lodge’da alacağımız öğle yemeği sonrasında Air Excel uçuşumuz ile saat 15:30 civarında Zanzibar adasına varmış olacağız. Pasaport kontrolü ve valiz alımından sonra sahilde bulunan otelimize transfer. Otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

  25 NİSAN / 26 NİSAN 2021 PAZAR / PAZARTESİ: ZANZİBAR  
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelinizin deniz ve havuzundan istifade etmek için serbest zaman. Dileyenler otelin yarım gün ya da tüm günlük aktivitelerinden faydalanabilir. Ayrıca sabah saatlerinde yoga dersleri düzenlenmektedir (bunun için otelden detaylı bilgi alabilirsiniz). Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  27 NİSAN 2021 SALI: ZANZİBAR / İSTANBUL  
  Sabaha karşı havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK567 no.lu sefer ile saat 04:45’de İstanbul’a hareket. Aynı gün 13:45’de İstanbul Yeni Havalimanı’na varış. Turumuzun sonu. 

  TOPLAM 08 GECE / 09 GÜN


   

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Kilimanjaro / - Zanzibar İstanbul arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.
  *Arusha / Zanzibar arası yerel havayolu ile tek yön uçak bileti. 
  *Lake Manyara bölgesinde 2 gece Ngorongoro Farm House Lodge veya bir benzerinde tam pansiyon konaklama (içki ve meşrubatlar hariç)
   *Serengeti’de 2 gece Lake Masek Lodge veya bir benzeri otelde tam pansiyon konaklama. (içki ve meşrubatlar hariç)
  *Zanzibar’da 3 gece 4 gün Gold Zanzibar Hotel’de veya bir benzerinde yatak kahvaltı bazında konaklama.
  *Çeşitli parklarda yapılacak programda belirtilen safariler ve krater turu.
  *Tüm Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.
  *Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.
  *Türsab zorunlu seyahat sigortası.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)
  *Kişi başına 15 TL tutan konut fonu.
  *Yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.
  *Havalimanı vergileri. 
  *Tanzanya’da varışta sınırda alınacak olan Tanzanya vize ücreti. Tanzanya vizesi sınıra varışta kişi başına yaklaşık 50 USD ve makbuz karşılığında münferiden alınır. Vize için yanınızda mutlaka 2’şer adet vesikalık fotoğraf bulundurunuz. (Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz bu uygulamadan muaftır)
  Ayrıca bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaportunda mutlaka damga ve vize basılabilecek 3 adet boş sayfa bulunması, bu boş sayfalarında gümrük sayfası değil mutlaka vize sayfası olması gerekmektedir. 
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75’lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY’den alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten acentamız sorumlu değildir.
  *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
  *Golden Bay Tour gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 10 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  *Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  *Otellere check-in saati 15:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya EURO götürmenizi tavsiye ederiz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
  *Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
  *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay ve en az 3 boş vize sayfası olması gerekmektedir.
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. 
  *Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve bol bol film alınız) 
  *Otellerde 3’lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir.
  *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
  *Tanzanya’ya giriş için Sarıhumma aşısı zorunludur. Aşı olduğunuza dair belgenizi ülkeye girişte ibraz etmek zorundasınız. Bu aşıyı Tanzanya’ya girmeden en az 10 gün önce olmuş olmanız gerekmektedir. Bu aşıyı olmak istemezseniz bu sizin tercihinizdir. Ancak Tanzanya’ya girişte nadiren de olsa aşı karnesi kontrolü yapılmaktadır. Eğer aşı karneniz yoksa sınırdaki sağlık ocağında belli bir ücret karşılığında bu aşıyı yaptırabilirsiniz.  
   

 • Çok yakında...

Misafir Yorumları

yorumlarGÖNÜL ÖNER

Golden Bay ile,
6 veya 7 tura katıldım, Baltık turundan yeni döndüm. Ankara'da Golden Bay de Barış Çağıran bey sayesinde, bu turları alıp, sorunsuz ve zevkli gezilere katıldık.

Gönül ÖNER

yorumlarMELİHA ÇIRPANLI

Baltık Başkentlerine seyahat etmiştim süper hizmet
Aldık harika tatil yaptık Rehberlik hizmeti veren Feri Hanımefendiye sevgilerimi gönderiyorum

Meliha ÇIRPANLI

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında