Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Afrika Turları » SÖMESTRE'DE THY İLE G.AFRİKA & ZİMBABWE & BOTSWANA
SÖMESTRE'DE THY İLE G.AFRİKA & ZİMBABWE & BOTSWANA

SÖMESTRE'DE THY İLE G.AFRİKA & ZİMBABWE & BOTSWANA

Cape Town / Pilanesberg / Johannesburg / Victoria Şelaleleri (Botswana’da Safari)
Tarihler: 22 Mayıs 2021
Günler: 9 Gece, 10 Gün
Yakında
BİLGİ İSTEYİN
 •  

  21 / 22 MAYIS 2021 CUMA / CUMARTESİ: İSTANBUL / CAPE TOWN
  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour kontuarı önünde saat 23:30’da buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından Türk Havayolları’na ait TK 044 nolu sefer ile saat 02:25’de (22 Mayıs’ı 23’üne bağlayan gece) kıtanın en ucundaki en büyük şehir olan Cape Town’a hareket. Yerel saat ile 12:40’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize gitmeden evvel ünlü Masa Dağına çıkacağız. (Hava şartları müsait olduğu takdirde Teleferik ile çıkış - bu dağa çıkış için havanın açık ve bulutsuz olması gerekmektedir.) Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzerine doğru rehberiniz ile birlikte Cape Town’un en canlı ve en önemli bölgesi olan Victoria & Alfred’e yürüyerek gidip alışveriş yapabilir ya da burada bulunan barlarda içkilerinizi yudumlayıp, yemek yiyip okyanus manzarasını seyredebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

  23 MAYIS 2021 PAZAR: CAPE TOWN (STELLENBOSCH & VINEYARDS)
  Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra Cape Town şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Masa Dağı, Bartolomeus Heykeli, Company Gardens, Jan Van Ribbeck Heykeli, Saint George Katedrali, Malay Mahallesi göreceğimiz yerler. Şehir turundan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Stellenbosch & Vineyards turuna iştirak edebilirler. Bu turumuzda dünyanın hatırı sayılır şarap üreticilerinden biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en özel bağlarını ve bununla birlikte Hollanda’lı göçmenlerin hala o eski gelenek ve görenekleri ile yaşadıkları Stellenbosch’u ziyaret edeceğiz. Yüzyıllardır şarap yolu diye de adlandırılan bu turda çok ucuza çok kaliteli hediyelik şaraplar satın alabilirsiniz. Ayrıca vaktimiz kaldığı takdirde Spier’de Afrika Kartallarını gözlemleyebileceğimiz bir kuş Rehabilitasyon merkezini de ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

  24 MAYIS 2021 PAZARTESİ: CAPE TOWN (ÜMİT BURNU)
  Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli ve kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz fokların yaşadığı Houtbay Adası, ünlü Chapmans Tepeleri ve Atlantik Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği nokta olan ünlü denizci, kâşif Vasco de Gama’nın geçtiği Ümit Burnu turuna katılabilirler. Bu turda ayrıca Cape Point’teki dünyanın en yüksek fenerini ve Boulders Beach’teki penguenleri göreceksiniz. Öğle yemeği dahil olan bu turda yemeğimizi deniz kenarında yerel bir restoranda açık havada alacağız. Öğle yemeğinin ardından Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  25 MAYIS 2021 SALI: CAPE TOWN / PİLANESBERG
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait MN456 nolu sefer ile saat 08:50’de Johannesburg Lanseria havalimanına hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en güzel Safari Parklarından biri olan Pilanesberg’e ve ayrıca ‘Güney Afrika Acentalar Birliği’ ve Diners Club Kredi kartı tarafından 2005 yılında Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi safari parkı ve oteli seçilmiş olan Pilanesberg Bakubung Game Lodge’a transfer. Yol üzerinde dileyenler ekstra olarak Aslan Parkını ziyaret edebilirler. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme lodge’da.

  26 MAYIS 2021 ÇARŞAMBA: PİLANESBERG / JOHANNESBURG
  Sabah erkenden açık araçlarla yapacağımız yaklaşık 2 - 3 saatlik safari sırasında kendi doğal yaşamları içerisinde 5 büyükler diye adlandırılan aslan, leopar, fil, gergedan ve bufalo, ayrıca zebra, zürafa, antilop gibi 54 farklı memeli türünü sabahın erken saatinde kendi doğal alanlarında beslenirken görme şansımız olacak. Safari sonrasında alacağımız kahvaltının ardından ülkenin en kozmopolit, en modern ve en büyük şehri Johannesburg’a hareket. Yolda arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Lesedi Kültürel Köyü turuna katılabilirler. Bu tema köyde, Güney Afrika bozkırlarında yaşayan kabilelerin gelenekleri ve yaşam tarzları hakkında gösteriler izleyip yaşam alanlarını gezebileceğiz. Zulu’ların savaş mızrakları ve samimi kulübeleri, Xhosa’ların mükemmel örülmüş çatıları ve kendilerine özgü beyaz battaniyeleri, Pedi kabilesinin ritmik davul ve ıslıkları, Basotho’ların koni şeklindeki kasketleri, kalın ve renkli battaniyeleri, Nbedele’lerin rengarenk evleri görülecekler arasında. Barbekü alacağımız öğle yemeğimizin ardından kabilelere özgü eşyaların bulunduğu mağazadan alışveriş fırsatımız da olacak. Tur bitiminde Johannesburg’a hareket. Kısa bir yolculuktan sonra varış. Otelimize transfer olmadan önce şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Houghton, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerlerden bazıları (yeterli zaman kaldığı takdirde Mandela’nın Evi panoramik olarak görülecektir.) Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  27 MAYIS 2021 PERŞEMBE: JOHANNESBURG / VİCTORİA ŞELALELERİ
  Sabah erken saatte Johannesburg havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra South African havayollarına ait sefer ile saat 10:50’de 1905 yılında ünlü kaşif ve misyoner Sir David Livingston tarafından keşfedilmiş Zambezi Nehri’nin ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen, dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan doğal şaheser Victoria Falls’a ulaşmak üzere havalimanına hareket. Kısa bir uçuştan sonra 12:25’de varış. Vize işlemlerinin ardından havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Zimbabwe’de bulunan otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra bu muhteşem şelaleleri göreceğiz. Zambiya ve Zimbabwe arasında sınır teşkil etmek suretiyle Nehir üzerinde yer alan Victoria Şelaleleri, adını Kraliçe Victoria’dan almıştır. Yaklaşık 1,7 km genişliğinde ve 128 metre yüksekliğinde olmakla birlikte, üzerinde hiç kaybolmayan bir gökkuşağı bulunmaktadır. (Gümrük işlemlerinin uzun sürmesi durumunda Şelale gezisi son gün yapılacaktır.) Akşamüzeri gün batımını izlemek için Zimbabwe Nehri üzerindeki bir tekneye binip içkilerimizi yudumlayıp bizlere sunulan snackler’den tadacağız. Geceleme otelimizde.

  28 MAYIS 2021 CUMA: VİKTORİA ŞELALELERİ (ZİMBABWE / BOTSWANA)
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra çevreyi tanımak ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek Botswana turuna katılarak tekne ile Chobe Nehri üzerinden yeni bir ülke ziyaret etme şansı, hem de güzel bir Safari yapma şansı yakalayabilirler. Ya da dileyenler ekstra olarak dünyanın en yüksek bungee jumping noktasında bu nefes kesici atraksiyonu yapabilir, helikopter ile gezebilir vb. aktivitelerde bulunabilirler. Akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Geceleme otelimizde.

  29 MAYIS 2021 CUMARTESİ: VİCTORİA ŞELALELERİ / JOHANNESBURG / ISTANBUL
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel bir araç ile Zambiya havalimanına transfer Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait sefer ile 13:25’de Johannesburg’a hareket ve yerel saat ile 15:05’de varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra Türk Havayollarına ait TK039 nolu sefer ile 19:15’de İstanbul’a hareket ve geceleme uçakta.

  30 MAYIS 2021 PAZAR: İSTANBUL
  Yerel saat ile 06:05’de varış. Turumuzun sonu.

  TOPLAM 9 GECE 10 GÜN

   

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Cape Town – / Johannesburg / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
  *Cape Town / Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti. 
  *Johannesburg / Victoria Falls / Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak biletleri.
  *Türk Havayolları’nın ve yerel havayolunun uçuş ve güvenlik vergileri.
  *Cape Town’da 3 gece AC Marriott Hotel’de, Johannesburg’da 1 gece Park Inn Sandton Hotel’de ve Zimbabwe’de 2 gece Cresta Sprayview Hotel’de veya bir benzerinde açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
  *Pilanesberg’de 1 gece Bakubung Bush Lodge’da veya bir benzerinde yarım pansiyon konaklama. 
  *Victoria Şelaleleri - Zambezi Nehrinde tekne ile gün batımı turu ‘Signature Deck’ 
  (Teknede snack tarzı yiyecekler ve içkiler dahildir).
  *Capetown’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.
  *Capetown ve Johannesburg’da yarımşar günlük panoramik şehir turları.
  *Pilanesberg Milli Park’ında üstü açık safari araçları ile 1 adet safari.
  *Araç ile Zimbabwe’de Viktorya Şelaleleri turu. 
  *Programda belirtilen parkur için özel araç ile transferler.
  *Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.
  *Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası. 

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kurutemizleme)
  *Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
  *Zimbabwe’ye girişte ödenecek olan vize ücreti (çift girişli vize ortalama 50USD).
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurt dışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75’lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  Çocukları ile seyehat edecek ailelerin dikkatine:
  Güney Afrika İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre  01 Ekim 2014 tarihinden itibaren bu ülkeye seyahat edecek ve/veya seyahatine bu ülkeden başlayacak 18 yaş altındaki çocuklar için bazı yeni uygulamalar yürürlüğe girmiştir. Buna göre pasaportun haricinde aşağıdaki belgelerin bulundurulması ülkeye girişte herhangi bir aksilik yaşanmaması açısından zorunludur; 
  Her iki ebeveyn ile seyahat edildiğinde çocuğun detaylı doğum belgesi ile birlikte tam vukuaatlı nüfus belgesi (nüfus müdürlüğünden) ve çocuğun nüfus cüzdanının bulundurulması, 
  Ebeveynlere ait evlilik cüzdanının bulundurulması, Ebeveynlerden sadece 1 tanesi ile seyahat edilmesi halinde yukarıdaki belgelere ilave olarak seyahatte bulunmayan ebeveyne ait muavakatname (seyahat tarihinden maksimum 3 ay önce alınmış) veya mahkeme tarafından verilmiş velayet belgesinin yanlarında bulundurulması, Ebeveynlerden 1 tanesinin vefat etmiş olması durumunda ise ölüm belgesinin de yanlarında bulundurulması,18 yaş altındaki genç seyahat edeceği zaman yukarıdaki aile durumlarına bağlı olarak belgeleri yanında bulundurması; bahsedilen dokümanların İngilizce lisanı haricinde olanların, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevirilmiş olması gerekmektedir..!

  NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
  *Golden Bay Tour gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  *Ekstra turlar en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 10 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
  *Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  *Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Programda belirtilen ve fiyatlarımıza dahil olan akşam yemekleri otel dışında yerel restoranlarda da alınabilir. Yemekler set menü şeklindedir.
  *Otellerde 3’lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir. (Ayrıca çoğu otel 3 Yetişkin (triple) kabul etmemektedir. Bazı oteller 12 yaş altı çocukların aileleri ile kalmalarına müsaade etmekte, ilave yataklar diğerlerinden farklı (açılır kanepe tipi) olmaktadır. 
  *Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve konvörtıbl değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya EURO götürmenizi tavsiye ederiz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 30 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE GOLDEN BAY TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER)  İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
  *Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
  *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay ve en az “4 boş vize sayfası” olması gerekmektedir.
  *Bu seyahatiniz için sıtma ilacı almanızı tavsiye ederiz. Bu bir zorunluluk değildir, sadece tavsiye niteliğindedir.
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı ve yağmurluk alınız).
  *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
  *Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslararası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb. artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.
   

 • Çok yakında..

Misafir Yorumları

yorumlarSEVAL KARAMANLIOĞLU

MSC Cruize splendida ile Italya Franca ispanya fas portekiz turuna katilmistik kasim 2016 da,Golden bay turizm duzenledigi 09 temmuz 2017 Amerikan Holland line NORVEC tutuna katildik 15 gun muhtesemdi rehberimiz Serdar Guzelce 'nin katkilariyla tesekkurler.

Seval KARAMANLIOĞLU

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarOSMAN BARIŞ YAY

Hizmet ve insan kalitesi,fevkalade

Osman Barış YAY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında