Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Volga Nehri » ROSSIA GEMİSİ ile VOLGA NEHRİ & BEYAZ GECELER
ROSSIA GEMİSİ ile VOLGA NEHRİ & BEYAZ GECELER

ROSSIA GEMİSİ ile VOLGA NEHRİ & BEYAZ GECELER

Moskova(1) – Ugliç – Kuzino – Goritsi – Mandrogi – Valaam Adası - St.Petersburg(1)
Tarihler: 22 Ağustos 2021
Günler: 7 gece 8 gün
1499 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 01. Gün / 22.08.2021             İSTANBUL – MOSKOVA, RUSYA (Otel Konaklaması)
  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10.40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası ücretsiz Kremlin + 1 Katedral turu düzenlenecektir. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde

  02. Gün / 23.08.2021             MOSKOVA, RUSYA (Gemiye Biniş)
  Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası gemimize transfer, check-in işlemleri ve kabinlerin dağılımı sonrası serbest zaman. Saat 14.30’da Ugliç’e hareket. Daha sonra rehberimiz tarafından gemi ve tur programı ile ilgili detaylı bilgilerin verileceği tanıtım toplantısı yapılacaktır. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

  03. Gün / 24.08.2021             UGLİÇ, RUSYA
  Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 14.00’da Ugliç ’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 17.00’da Kuzino’ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

  04. Gün / 25.08.2021             KUZINO - GORİTSİ, RUSYA
  Kahvaltı sonrası saat 11.00’da Kuzino’ ya varış. Özel aracımız ile ücretsiz Aziz Kiril Manastırı turu için hareket. Manastır turumuz sırasında gemimiz Goritsi’ye hareket etmiş olacak. Tur sonrası Goritsi ‘deki gemimize dönüş, Goritsi’de serbest zaman ve saat 14.00’da Mandrogi’ye hareket. Öğle yemeği sonrası geminin üst güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

  05. Gün / 26.08.2021             MANDROGİ, RUSYA
  Bugün üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak saat 19.00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). 21.30’da Valaam’a hareket. Geceleme gemimizde.

  06. Gün / 27.08.2021             VALAAM ADASI, RUSYA
  Saat 12.00’da Valaam’a varış. Yaklaşık 50 küçük adadan oluşan Valaam takımadaları’nın arasında düzenlenecek ücretsiz tekne turunda; Diriliş Manastırı ve Katedrali ile takımadaların bulunduğu bölgeleri görebileceksiniz. 20.00’da St. Petersburg ’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

  07. Gün / 28.08.2021             ST.PETERSBURG (Gemiden İniş – Otel Konaklaması), RUSYA
  08.00’da St. Petersburg’a varış. Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemlerimiz sonrası, özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası ücretsiz Hermitage Müzesi Turu yapılacaktır. Tur sonrası otelimize transfer check-in işlemleri oda dağılımı. Geceleme otelimizde.

  08. Gün / 29.08.2021             ST.PETERSBURG, RUSYA - İSTANBUL
  Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz (70 Euro). Tur sonrası St.Petersburg Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.30’da İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 18.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler uçak & gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  İyi seyahatler dileriz…

 •   TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

   

    Ana Güverte - (Açılır Pencere) 12,4 m2

  1499 €

    Ana Güverte Tek Kişi Konaklama Farkı

  749 €

    Orta Güverte - (Gerçek Balkonlu) 14,5 m2

  1649 €

    Orta Güverte Tek Kişi Konaklama Farkı

  899 €

    Üst Güverte - (Gerçek Balkonlu) 14,5 m2

  1749 €

    Üst Güverte Tek Kişi Konaklama Farkı

  949 €

    Liman Vergisi &  Havalimanı Vergisi

  400 € (Yukarıdaki Fiyatlara Dahildir)

    İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)                                      

   

    Gemi Bahşişleri

  Günlük 8 € gemide nakit ya da kredi kartıyla ödenir.

    Vize Bilgisi

  Rusya Vizesi(150 €) – Yeşil Pasaport Muaftır

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * THY ile İstanbul Havalimanı – Moskova / St.Petersburg – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
  * 5* Rossia gemisinde 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
  * Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 400 Euro)
  * Moskova’da 1 gece 4*otelde oda kahvaltı konaklama
  * St. Petersburg’da 1 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
  * Moskova ve St. Petersburg’da yarım günlük panoramik şehir turları
  * Moskova’da Kremlin Turu + 1 Katedral Turu
  * St Petersburg’da Hermitage Müzesi Turu
  * Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar         
  * Programda belirtilen havalimanı transferleri
  * Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  * Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)
  * Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
  * Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
  * Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus   Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi)

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Gemi personeli servis ücreti (Günlük kişi başı 8 Euro toplamda kişi başı 48 Euro Gemide nakit ödenmektedir)
  * Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu

  * Rusya Vize ücreti (150 Euro)
  * Seyahat iptal sigortası
  * Ekstra Turlar (nakit euro şeklinde ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)

  KAYIT ŞARTLARI (2021 Sezonu Boyunca Geçerlidir):         
  * Min. %10 ödeme ile kayıt imkanı  
  * Tur hareket tarihinden 60 gün öncesinde bakiye kapama


  İPTAL ŞARTLARI (2021 Sezonu):                          
  * Tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı

  (Tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece gemi kısmı için geçerlidir. Uçak bileti, otel kesintileri ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)       
  * 29 gün – 22 gün arası %90 ceza uygulanır!
  * 21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!

   

 • Teknik Bilgiler :
  Uzunluğu    : 125 metre
  Yolcu sayısı : 224 kişi yolcu

  Kabin Donanımları:
  Sıcak/Soğuk havalandırma  
  Banyo (Lavabo, duş ve tuvalet), Saç Kurutma Makinası
  Elektrik priz (220V)
  Gardrop
  Mini buzdolabı ve Kasa
  Tv

  Gemi Donanımları:
  Restaurant, Bar
  Asansör
  Hediyelik eşya dükkanı
  Kuru Temizleme (ücretlidir)

Misafir Yorumları

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

yorumlarPINAR ŞAKMAN

Tuba hanım merhabalar,

Epey uzun bir geziden bu sabah döndük. Size teşekkür etmek için yazıyorum. Gezimiz gayet güzel geçti, rehberimiz Haluk bey çok ilgiliydi, kendisinden çok memnun kaldık.

Eşimle birlikte teşekkürlerimizi iletiyor, başarılar ve sağlıklı günler diliyoruz.

Pınar ŞAKMAN

yorumlarBERRAK KINIK

Canım tuğbacığım sayende çookk keyifli nehir turları yaptık yapmayada devam ediyoruz.Güler yüzün samimiyetinle herşey çok keyifliydi iyiki varsın😘

Berrak KINIK

 

 

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında