Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Ren & Mosel Nehirleri » RHONE NEHRİ 2024 (Ramazan Bayramı)
RHONE NEHRİ 2024 (Ramazan Bayramı)

RHONE NEHRİ 2024 (Ramazan Bayramı)

Lyon-Macon-Vienne-Avignon-Viviers-Tourion-Lyon
Tarihler: 07 Nisan 2024
Günler: 7 Gece 8 Gün
1990 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.GÜN: İSTANBUL – LYON
  04.00 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma.              
  07.15 Türk Hava Yollarının TK1807 nolu sefer sayılı uçuş ile Lyon’a hareket    
  09.40 Lyon’a varış. Gümrük işlemlerinden sonra kısa bir şehir turu ve gemiye yerleşme.           
  Lyon’da, Quai Claude Bernard’da akşam saat 6.00’da gemiye biniş.  Mürettebatla tanışma ve Hoş geldiniz karşılaması.


  2. GÜN: LYON – MACON
  Rhone ve Saone nehirlerinin harikulade şekilde birleştikleri yerde konumlanan ve Fransa’nın ikinci büyük şehri olan Lyon’a rehber eşliğinde isteğe bağlı (ekstra) bir Macun’a yolculuk. Tüm öğleden sonra gemi seyir halinde olacak. Akşam saatlerinde Macon’a varış.   


  3. GÜN: MACON – VİENNE
  Cluny’deki manastırı ziyaret etmek üzere isteğe bağlı gezi (Ekstra tur). Orta Çağ’da bu Benedict’in manastırının etkisi tüm Avrupa’ya yayılmıştı. Vienne’ye doğru seyir. Eğlence akşamı. Akşamın sonunda Vienne’ye varış.

   

  4. GÜN: VİENNE 

  Bir Roma şehri olan Vienne’ye rehber eşliğinde isteğe bağlı bir ziyaret (Ekstra tur).

   

  5. GÜN: AVIGNON   ARLES – Camargue Doğal Parkı 

  Avignon’a yolculuk. Müzeleri, özel sanat galeri ve atölyelerin bol olduğu bu masalımsı şehir her zaman hafızanızdan yer alır. Papalık Kenti’ne ve surlarla çevrili, nehre yukarıdan bakacak şekilde kayalık bir çıkıntıya tünemiş bir iç kale olan saraya rehber eşliğinde isteğe bağlı gezi (Ekstra tur).

   

  6. GÜN: ARLES – VİVİERS 

  Ve ardında Viviers’e yolculuk. Öğleden sonra gemide yolculukla geçiyor. Akşam Viviers’e varış. Fransa’daki en küçük katedrali keşfedeceğiniz Viviers’e rehber eşliğinde isteğe bağlı bir ziyaret (Ekstra tur).

  Viviers, Rhône-Alpes bölgesinin korunan üç alanından biridir ve 9'u listelenmiş ve 8'i ek Tarihi Anıtlar listenizde kayıtlıdır. Birçok broşürde bir "açık hava mimarlık müzesi" olarak tanımlıyor.

  7. GÜN: TOURNON

  Tüm sabah seyir halinde olacağız Öğleden sonra erken saatlerde Tournon’a varış. Rehber eşliğinde isteğe bağlı şehir ziyareti (Ekstra tur). Şehirde panoramik bir gezi yapılacak, tarih boyunca Rhone Nehri üzerinde yapılan gemiciliğin izini süren sürekli gelişen bir koleksiyonu görebileceğimiz, eskiden şato olan müzede mola vereceğiz. Yöresel ürünlerin ve içeceklerin tadına bakılacak. Buradan, yürüyerek (hızımızı kendimiz belirleyerek) gemiye dönülecek. Gala akşamı. Gemimizin Lyon’a doğru yolcuğu gece boyunca sürecektir.

  8. GÜN: LYON

  Açık büfe kahvaltı. Sabah yaklaşık saat 9.00’da şehre varış ve gemiden ayrılış.  Hava alanına transfer

  19.25 TK1810 nolu sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket      
  23.35 İstanbul’a varış.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

  *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in

  yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  İyi Seyahatler Dileriz…

 • FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

  07 NİSAN 2024

  Broşür Fiyatları

  Erken Rezervasyon

  İndirimi

  30 Kasım 2023

    Ana Güverte Kabin

  2.290 EUR

  1.990 EUR

    Üst Güverte Kabin

  2.590 EUR

  2.390 EUR

    İki kişilik kabinde tek kişi farkı

  1.390 EUR

  990 EUR

    Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta (480 EUR)

  Dahil

  Dahil

Misafir Yorumları

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

yorumlarMÜRİEL HAYIREL

Tüm Goldenbay ailesine selam,
Hiç uzun uzun anlatmaya gerek yok:) herseyiyle mukemmel ,çok keyifli ve tabii ki sevgili Deniz sayesinde çok oğretici bir deneyimimiz oldu.
şimdiden gelecek yıl yapacağımız seyahati planlıyoruz!!!!!
organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…..

saygılarımla
Müriel HAYIREL

yorumlarAYŞE AKSU ALTAN

Golden Bay acentası ile yaptığımız tüm seyahatlerde vaadedilen konfor ve kalite..rehberlerin profesyonellikleri ...aklımıza seyahat denince ilk gelen isim..Her zaman memnun ayrıldık.Teşekkürler Tuğba Hanım,Mert Bey,Haluk Bey ....ve diğer kıymetli rehber arkadaşlarımız❤️👌🏼🍸💝

Ayşe Aksu ALTAN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim