Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Mekong Nehri » MEKONG NEHRİ & VİETNAM & KAMBOÇYA TURU
MEKONG NEHRİ & VİETNAM & KAMBOÇYA TURU

MEKONG NEHRİ & VİETNAM & KAMBOÇYA TURU

AMALOTUS ile HALONG BAY KÖRFEZİ & MEKONG NEHRİ & VİETNAM & KAMBOÇYA
Tarihler: 2021 Sezonu İçin Çok Yakında
Günler: 17 Gece 18 Gün
4999 $
BİLGİ İSTEYİN
 •   Vietnam / Hanoi(2) - Halong Bay Körfezi(1) – Kamboçya / Siem Reap(3) – Kampong Chhnang(1) – Koh Chen - Oudong - Kampong Tralach - Phnom Penh(2) – Vietnam / Tan Chau (1) – Sa Dec(1) – Xeo Quyt – Cai Be – My Tho - Ho Chi Minh City(2)(Saigon) - Doha(1)

  01. Gün           İSTANBUL - DOHA
  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Qatar Havayolları kontuarı önünde 15.30'da buluşma. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Qatar Havayollarının QR 246 nolu seferi ile saat 17.55'de Doha'ya hareket. Yerel saat ile 23.00'da Doha'ya varış..

  02. Gün           DOHA - HANOİ (VİETNAM)
  Burada yapılacak aktarma sonrası Qatar Havayollarının, QR 834 nolu seferi ile saat 01.25'de Hanoi ye hareket. Geceleme uçakta..Yerel saat ile 14.45'de Hanoi ye varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde..

  03.Gün            HANOİ
  Kahvaltı sonrası düzenlenecek şehir turunda; günümüz Vietnamı’ının kurucusu Ho Chi Minh’in Mozolesi, Ba Dinh Meydanı, 1049 yılında yapılmış olan Tek Kolonlu Pagoda, Tran Quoc Pagodası, İlk Üniversite, Edebiyat Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Hanoi’nin Fransız Sömürge Döneminden kalma mahallerini Vietnamlıların yüzyıllardır kullandıkları üç tekerlekli Cyclo adlı yerel araçları ile tanıyacağız. Fransız Koloni Döneminden kalma 36 birbirini dik kesen küçük caddeden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kağıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi turda göreceğimiz yerlerden bazıları. Bu turun ardından Vietnamlıların yüzyıllardan beri geleneksel olarak eğlence amaçlı yerel halka sergilemiş oldukları, dünyada suda icra edilen tek teatral gösteri olan Puppet Show’u seyredeceksiniz. Geceleme otelimizde.. (Otelde Kahvaltı dahil)

  04.Gün            HANOİ - HALONG BAY KÖRFEZİ
  Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünyada eşi benzeri olmayan, tam 3000 adet minik adacıktan oluşmuş Halong Bay Körfezine hareket (Hanoi’nin 170 km doğusundadır). Bu kültür mirasında San Pan tipi çok hoş butik Vietnam teknelerinde Öğle ve Akşam Yemeği dahil konaklayacağız. Muhteşem manzaralar ve huzur dolu bir ortam sizleri bekliyor olacak..Geceleme teknede..

  05. Gün           HALONG BAY KÖRFEZİ - SIEM REAP (KAMBOÇYA)
  Kahvaltı sonrası Hanoi Havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Yerel Havayolları ile Siem Reap’a hareket. Uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış, unutulmuş ve sadece 200 kilometrekarelik alan üzerine kurulu, bağrında dünyanın en büyük tapınaklar zincirini bulunduran Siem Reap’a varış sonrasında. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. akşam otelimizde Lokal dansçıların Apsara Dans Gösterisi gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde. (Teknede Kahvaltı, Otelde Öğle ve Akşam Yemeği dahil)

  06. Gün           SIEM REAP
  Kahvaltı sonrası gerçekleştirilecek şehir turunda; UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Angkor Arkeolojik Parkında yer alan Angkor Thom ve yeni restore edilmiş olan Baphuon tapınakları, Filler Terası, Leper King Terası, Bayon tapınağı, Banteay Srei tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Ta Toum köyünde, AmaWaterways gemi firması tarafından sponsorluk yapılan İngilizce eğitim veren yerel bir okul'u ziyaret ettikten sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı ve Akşam Yemeği dahil)

  07. Gün           SIEM REAP
  Kahvaltı sonrası 1200 yıllık geçmişe dayanan dünyaca ünlü Angkor Wat tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu ziyaret esnasında ''Tomb Raider'' filminin çekildiği ''Ağaçlar Krallığı'' bölgesini de görebileceksiniz. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Otelde Kahvaltı dahil)

  08. Gün           SIEM REAP – TONLE SAP GÖLÜ ve GEMİYE BİNİŞ (KAMBOÇYA)
  Kahvaltı sonrası 5* Dlx Nehir gemimizin bulunduğu Tonle Sap gölüne transfer. Gemimize giriş ve odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Kampong Chhnang’a doğru ilerlerken gemide Kaptan’ın Hoş geldiniz Yemeği düzenlenecektir. Geceleme gemimizde. (Otelde Kahvaltı , Gemide Akşam Yemeği dahil)

  09. Gün           KAMPONG CHHNANG – KOH CHEN
  Kahvaltı sonrası küçük tekneler ile Tonle Sap gölünün kıyılarında yapacağımız tur esnasında yerel halkın kendi evleri içerisindeki balık tutmak için kullandıkları balık tuzaklarını ve kuş cenneti olarak da adlandırılan bu bölgede pek çok kuş türünü görme fırsatı bulabileceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Öğle yemeği sonrasında Koh Chen kasabasında yürüyüş yapmak için serbest zamanınız olacak. Geceleme gemimizde. (Gemide Tam Pansiyon Konaklama)

  10. Gün           OUDONG – KAMPONG TRALACH - PHNOM PENH (KAMBOÇYA)
  Kahvaltı sonrası Kamboçyanın eski başkenti Oudong'a hareket. Burada Budist tapınağını gördükten sonra Kampong Tralach'a geçiyoruz. Öküz arabaları ile nehir kıyısından Kampong Tralach köyünü gezeceğiz. Bu gezi esnasında yerel tapınakları görme fırsatı bulacağız. Tur sonrası gemimize dönüş ve Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e hareket. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra Phnom Penh’e varış. Varış sonrası bu güzel şehirde serbest zamanınız olacak. Akşam lokal folklor gösterileri düzenlenecektir. Geceleme limanda demirli gemimizde. (Gemide Tam Pansiyon Konaklama)

  11. Gün           PHNOM PENH (KAMBOÇYA)
  Kahvaltı sonrası yapılacak turumuz esnasında; Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağı, Komünist dönemden kalma ve geçmişte Ruslar tarafından çok kullanıldığı için ismi Rus Pazarı olarak bilinen pazar ve Tuol Sleng Soykırım müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme limanda demirli gemimizde. (Gemide Tam Pansiyon Konaklama)

  12. Gün           PHNOM PENH (KAMBOÇYA) – TAN CHAU (VİETNAM)
  Mekong Nehri üzerinde ilerleyeceğimiz bu gün içerisinde Vietnam sınırından geçip akşam saatlerinde Tan Chau kasabasına varacağız. Geceleme limanda demirli gemimizde. (Gemide Tam Pansiyon Konaklama)

  13. Gün           TAN CHAU – SA DEC (VİETNAM)
  Kahvaltıdan sonra küçük botlarla gemiden ayrılıp dar kanallardan geçerek kıyıya çıktıktan sonra yerel zanaat atölyelerini ve ipekçileri gezip, kasabada yapacağımız keyifli yürüyüş ile Vietnam’ın kırsal hayat tarzını ve üretim ilişkilerini en doğal haliyle gözlemleyeceksiniz. (Tan Chau bölgedeki en bakir ve turizmin olmadığı bir köy) Daha sonra gemiye dönüş. Öğle yemeği gemide alındıktan sonra gemimizin bu gece demirli kalacağı Sa Dec’e doğru hareket. Geceleme gemide. (Gemide Tam Pansiyon Konaklama)

  14. Gün           SA DEC – XEO QUYT – CAI BE (VİETNAM)
  Kahvaltı sonrası küçük tekneler ile yüzen marketlerden geçerek, meşhur Fransız yazar Marguerite Duras’ın gençliğini geçirdiği Sa Dec’e varıyoruz. Bölgenin tarım ve sanayi ürünlerinin ticaret rotasının geçtiği Sa Dec, Vietnam Savaşı sırasında da Amerikan hücumbotlarının üssü olarak kullanılmıştı. Ünlü roman yazarı Marguerite Duras’nın çocukluğunu geçirdiği bu hareketli nehir limanında çekilen, yönetmen Jean-Jacques Annaud’nun 1992 yapımı şiirsel yapıtı “The Lover” filmi, bu büyük sanat insanının hayat hikâyesini orijinal coğrafyasından beyaz perdeye taşımıştı. Fransızlar’ın şehri uzun zaman önce terk etmelerinden beri fazla bir değişiklik geçirmemiş olan Sa Dec, gerçekten bugün bile Duras’nın yaşadığı yıllardaki güzelliğini korumakta: eski ambarlar, antik Çin dükkânları, ticaretin döndüğü eski mahalleler, yüklerini küçük iskelelerde doldurup boşaltan tipik nehir gemileri… Duras’nın küçüklüğünden beri, öğretmen annesinin içinde ders verdiği okul binası ve ailenin bitişikte yaşadığı küçük ev zamana karşı sapasağlam ayakta durarak direniyor. Gezimiz sırasında Duras’nın Çinli sevgilisi Huynh Thuy Le’nin, “The Lover” (sevgili) adlı bir müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret edeceğiz. Daha sonra özel araçlar ile 1 saatlik mesafede olan Xeo Quyt ve Cai Be’deki yan yana ve arka arkaya dizilmiş bot ve kayıklarla kilometrelerce uzanan “Yüzen Çarşı”yı gezeceğiz. 19. yüzyıldaki Nguyen Hanedanı döneminden beri Cai Be’de kurulan bu yüzen pazar, Batı Vietnam’ın yerel halkının tüm karakteristik özelliklerini yansıtan ve her daim kalabalık bir kültürel buluşma noktası. Kıyıdaki Fransızlardan kalma Gotik katedral, her daim kalabalık ve renkli liman bölgesi, koloni dönemi binaları, harikulade çiçek bahçeleri ve yöreye özgü pirinç kâğıdının yapıldığı atölyeler de göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Bu gece gemide Kaptan’ın Gala gecesi düzenlenecektir. Geceleme gemide. (Gemide Tam Pansiyon Konaklama)

  15. Gün           MY THO (GEMİDEN İNİŞ) - HO CHI MINH CITY (SAIGON) (VİETNAM)
  Sabah gemimiz güzel kent anlamına gelen My Tho’ya varacak. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Buradan gemimizin transfer aracı ile Vietnam'ın en çok turist çeken şehri olan, Fransızlardan kalma tarihi binaları ile ünlü, eski adı Saigon olarak bilinen Ho Chi Minh City’ye hareket ediyoruz. Ho Chi Minh City'e varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın en fazla motosikletinin bulunduğu bu şehirde (yaklaşık 3 milyon adet) Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali, Gösteri Merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası, ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Tur sonrası otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.. (Gemide Kahvaltı, Lokal Restoranda Öğle Yemeği dahil)

  16. Gün           HO CHI MINH CITY (SAIGON)
  Kahvaltı sonrası tam gün alışveriş yapmak ve bu güzel şehri kendiniz keşfetmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.. (Otelde Kahvaltı dahil)

  17. Gün           HO CHI MINH CITY (SAIGON) - DOHA
  Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğleden sonra Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinden sonra, Qatar Havayollarının QR 971 nolu seferi ile saat 19.00’da Doha'ya haraket. Yerel saat ile 23.25'de Doha'ya varış. Doha Havalimanındaki otelde konaklama. Geceleme otelde..

  18. Gün           DOHA - İSTANBUL
  Otelden çıkış işlemleri sonrası, Qatar Havayollarının QR 245 nolu seferi ile saat 13.20'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 17.20'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu..

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  Mutlu bir seyahat geçirmenizi dileriz…

 • Çok Yakında.

Misafir Yorumları

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarGÖNÜL ÖNER

Golden Bay ile,
6 veya 7 tura katıldım, Baltık turundan yeni döndüm. Ankara'da Golden Bay de Barış Çağıran bey sayesinde, bu turları alıp, sorunsuz ve zevkli gezilere katıldık.

Gönül ÖNER

yorumlarNEZAHAT EREN

Güzel geziyi gerçekleştiren sevgili arkadaşımız Tuğrul ve Sezene Golden Bay ekibine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İleri günlerde gerçekleşecek olan gezilerde görüşmek dileğiyle sevgiler sunuyorum.

Nezahat EREN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında