Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Ganj Nehri » KUTSAL GANJ NEHRİ TURLARI
KUTSAL GANJ NEHRİ TURLARI

KUTSAL GANJ NEHRİ TURLARI

GANGES VOYAGER II ile HİNDİSTAN'IN ALTIN ÜÇGENİ ve KUTSAL GANJ NEHRİ
Tarihler: 2021 Sezonu İçin Çok Yakında
Günler: 13 Gece 14 Gün
2999 €
BİLGİ İSTEYİN
 • Kalküta(1) - Bandel - Kalna - Matiari - Khushbagh - Baranagar - Murshidabad - Mayapur - Chandannagar - Kalküta(1) - Jaipur(2) - Agra(1) - Delhi(2)

  01. Gün           İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) - DUBAİ
  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, dış hatlar terminali, Emirates Havayolları kontuarı önünde 13.00'da buluşma. Check-in, pasaport kontrolleri sonrasında Emirates Havayolları EK 0120 nolu seferi ile saat 16.00'da Dubai'ye hareket. Yerel saat ile 21.25'de Dubai'ye varış.

  02. Gün           DUBAİ - KALKÜTA (GEMİYE BİNİŞ)
  Dubai'de yapılacak aktarma sonrasında Emirates Havayolları EK 0570 nolu seferi ile saat 02.00'da, Hindistan'ın 2.büyük şehri ve eski başkenti Kalküta'ya hareket. Yerel saat ile 07.40'da Kalküta'ya varış ve özel aracımız ile bizleri Kalküta limanında bizleri bekleyen, bölgenin en lüx gemisi, 5*Dlx nehir gemimize transfer. Check-in ve kabinlerimize yerleşme sonrası serbest zaman. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Rahibe Teresa'nın evi ve türbesini ziyaret ediyoruz. 1952'de misyonerlik faaliyetlerine başlayan Rahibe Teresa, 1997'de vefat ettiği yıla kadar Kalkütadaki evinde yaşamış ve faaliyetlerine devam etmiştir. Ziyaretimiz esnasında; kişisel odası, hala aktif olan yardım derneği, yetimhane görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeği için gemimize dönüş ve akşam yemeği sonrası lokal gösteriler eşliğinde kaptanımız ve gemi personelimiz ile tanışma imkanı bulacağız. Geceleme Kalküta limanında demirli gemimizde (Öğle ve Akşam yemeği dahil).

  03. Gün           KALKÜTA - BANDEL
  Kahvaltı sonrası düzenlenecek Kalküta şehir turunda; ingiliz koloni döneminden kalma yazarlar binası, yüksek mahkeme, merkez postane binası, şehir meydanı ve hazine binası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra, içerisinde Hindistan'ın en eski kilise orgunun da bulunduğu St.John kilisesini ve İngiliz koloni dönemine ait pek çok eserin bulunduğu Victoria anıt müzesini ziyaret ediyoruz.   Tur sonrası öğle yemeği için gemimize dönüş ve Bandel'e hareket. Bandel'e varışımız ile birlikte, Bengali mimarisinin örneği olan Imambara camiini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası gemimize dönüş ve Kalna'ya hareket. Geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

  04. Gün           KALNA
  Kahvaltı sonrası, küçük faytonlar ile Kalna'yı keşfediyoruz. ''Hindistan'ın tapınaklar şehri'' olarak bilinen Kalna'da, Rajbari kompleksinde yer alan tapınakları yerel rehberlerimiz eşliğinde keşfetme fırsatı bulabileceksiniz. Pratapeshwar tapınağında ise Terra Cotta heykelciklerini görebileceksiniz. Daha sonrasında yürüyerek gemiye dönebilir yol üzerinde yer alan ''canlı'' pazarlar da alışveriş yapabilirsiniz. Öğleden sonra Matiari'ye hareket. Yılbaşı eğlencesi ve geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

  05. Gün           MATİARİ
  Kahvaltı sonrası, ''sanatkârlar köyü'' olarak bilinen Matiari'de yapılacak yürüyüş turunda; pirinçten yapılmış eserler, tipik bir esnaf evini ziyaret ve sanatkârların çalışmalarını yerinde izleme fırsatı bulacaksınız. Zamanımız elverdiği takdirde, Hindistan'ın en meşhur sporu olan Kriket hakkında detaylı bilgi alabilir veya serbest zamanınızda köy yapımı ürünlerden tadıp, alabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş ve Khushbagh'a hareket. Geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).


  06. Gün           KHUSHBAGH - BARANAGAR - MURSHİDABAD
  Kahvaltı öncesi, Khushbaghdaki tarlalar arasından geçerek, çok iyi korunmuş bir tapınak kompleksini görme fırsatı bulacağız. Daha sonra gemimize dönüş ve kahvaltı. Baranagar kasabasına varış ve kum taşları ile yapılmış ve yapımı yüzyıllar öncesine dayanan yapılar ve tapınakları görmek için serbest zamanınız olacak. Öğle yemeğimizi gemide aldıktan sonra, Murshidabad şehrine varıyoruz. Burada yapılacak şehir turunda; yapımı 19.yy'a dayanan, 1000 adet kapısı ile ünlü ve içerisinde ingiliz koloni dönemine ait sanat eserleri de bulunan muhteşem Hazarduari Sarayı ve Katra camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam lokal gösteriler ve geceleme gemimizde. (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

  07. Gün           MAYAPUR
  Kahvaltı sonrası, Mayapur kasabasına varış. Bu kasabanın özelliği Uluslararası Krishna Konsiyans'ına ev sahipliği yapması ve her yıl milyonlarca bilim adamının ziyaret ettiği bir kasaba olmasıdır. Aynı zamanda, 2016'da tamamlandıktan sonra Roma'daki St. Peter Bazilikası kadar büyük olan ve 10 bin inananın aynı anda ibadet edebildiği Vedic tapınağı da bu kasabada bulunmaktadır. Mayapur da ki serbest zamanımız sonrası gemimize dönüş. Geceleme gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

  08. Gün           CHANDANNAGAR - KALKÜTA
  Kahvaltı sonrası, Hindistan'ın Fransız kolonisi döneminden kalma ve diğer Hindistan şehirlerinden farklı bir yapıya sahip Chandannagar şehrini ziyaret ediyoruz. Koloni döneminden kalma resmi binalar, kiliseler, okullar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş ve Kalküta'ya hareket. Geç saatlerde varış. Veda yemeği ve geceleme Kalküta limanında demirli gemimizde (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği dahil).

  09. Gün           KALKÜTA (GEMİDEN İNİŞ) - JAİPUR
  Kahvaltı sonrası, gemiden iniş işlemleri ve Havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Jaipur'a uçuş. Jaipur'a varış sonrası otelimize transfer. Odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde (Kahvaltı dahil).

  10. Gün           JAİPUR
  Kahvaltı sonrası, ''Pembe Şehir'' olarak bilinen Jaipur'da şehir turumuza başlıyoruz. Tüm şehre yayılan pembe binaları, Dünya’nın sayılı astronomik merkezlerinden biri Jantar Mantar, dışı komple ihtişamı yansıtan Hawa Mahal, her satırı tarih kokan sarayları ve savaşçı duvarları, büyük zenginliği yansıtan Amber kalesi, içerisinde Guinness rekorlar kitabına girmiş Dünya’nın en büyük gümüş kabını da bulunduran Saray görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil).

  11. Gün           JAİPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA
  Kahvaltı sonrası yaklaşık 5 saat sürecek olan Agra yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan, Agra'nın 40 km batısında bulunan, 1570-1586 yılları arasında Moğol hükümdarlığının başkenti olan fakat daha sonrasında terkedildiği için ''hayalet şehir'' olarak bilinen Fatehpur Sikri şehrine uğruyoruz. Tüm Moğol yapılarında kullanılan ''kırmızı taş'' ile yapılmış yapıları görme fırsatımız olacak. Ziyaretimiz sonrası Agra'ya devam ediyor ve Hint-Türk (Babür) imparatorluğunun eski başkenti Agra'ya varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam üzeri, ülkenin simgesi haline gelen Taj Mahal'e güneşim batışını seyretmek için gidiyoruz. Türk-İslam Mimarisi'nin en önemli yapıtları arasında yer alan ve dünyanın 7 harikasından biri olan Taj Mahal, Babür İmparatoru Şah Cihan’ın 7 eşinden en sevdiği hanımı, 14. çocuğunu doğururken hayatını kaybeden Mümtaz Mahal anısına yaptırılmıştır. Buradaki muhteşem günbatımı manzarasını fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüş. Geceleme otelimizde (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil).  

  12. Gün           AGRA - DELHİ
  Kahvaltı sonrası, Hindistan'ın en heybetli yapılarından biri olan Agra Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Etrafı duvarlar ile çevrilmiş muhteşem bir saray olan Agre Kalesinde; Diwan-i-Am (Divan), beyaz mermerden yapılan saray (Khas Mahal) gibi yapıları görmeniz için serbest zamanınız olacak. Öğleden sonra Hindistan'ın başkenti Delhiye hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil). 

  13. Gün           DELHİ
  Kahvaltı sonrası, Delhi'de yapacağımız şehir turunda; Tarihi(Eski) ve Yeni Delhi olarak adlandırılan bölgeler, müslümanların hakim olduğu dönemden kalma muhteşem camiiler, kumtaşından yapılmış 2 tonluk Red Fort(Kale), Moğol hükümdarlarının ikincisi olan ve Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hümayun'un türbesi, Hindistan Bağımsızlık hareketinin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandinin yakıldığı yer olan Raj Ghat görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimizde dinleniyor ve gece geç saatlerde Havalimanına transferimiz oluyor (Kahvaltı ve Öğle yemeği dahil). 

  14. Gün           DELHİ - DUBAİ - İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN)
  Delhi Havalimanına varışımız, check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Emirates Havayolları EK 0513 nolu sefer ile saat 04.10'da Dubai'ye hareket. Yerel saat ile 06.35'de Dubai'ye varış. Burada yapacağımız aktarma sonrasında Emirates Havayolları EK 0119 nolu sefer ile saat 10.00'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Yerel saat ile 14.00'da varış ve turumuzun sonu..

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  Mutlu bir seyahat geçirmenizi dileriz…

 • Çok Yakında

Misafir Yorumları

yorumlarNURBANU PEKOL

Sevgili Tuba hanım,

sayenizde çok keyifli bir gezi yaptık çok teşekkürler. Her zamanaki gibi Goldenbay tarafından düzenlenen herşey sorunsuz geçti. Tuna ve Akdeniz turlarını dört gözlen bekliyoruz. bu arada sizin Peru turunuzu çok övdüler.Lütfen Kasım için aklınızda olalım...Çin olursa tekrar bizi unutmayın lütfen.

Sizlere çok teşekkür ederiz,iyiki varsınız.

Nurbanu PEKOL

yorumlarNEZAHAT EREN

Güzel geziyi gerçekleştiren sevgili arkadaşımız Tuğrul ve Sezene Golden Bay ekibine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İleri günlerde gerçekleşecek olan gezilerde görüşmek dileğiyle sevgiler sunuyorum.

Nezahat EREN

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında