Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Hudson Nehri » AMERİKA'DA HUDSON NEHRİ TURLARI
AMERİKA'DA HUDSON NEHRİ TURLARI

AMERİKA'DA HUDSON NEHRİ TURLARI

AMERİCAN STAR ile AMERİKA’DA HUDSON NEHRİ
Tarihler: 2021 Sezonu İçin Çok Yakında..
Günler: 8 Gece 9 Gün
4999 $
BİLGİ İSTEYİN
 • New York(1 gece otel) – West Point – Kingston – Hyde Park – Troy/Albany – Catskill – Sleepy Hollow – New York

  01. Gün           İSTANBUL – NEW YORK 
  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 003 no’lu seferi ile saat 07.25’de New York’a hareket(Yaklaşık 10 saatlik uçuş). Yerel saat ile 10.50’de New York’a varış. Havalimanın da bizleri bekleyen aracımız ile New York şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman.

  02. Gün           NEW YORK 
  Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve gemimize transfer. New York City, Hudson Nehri boyunca gezinize başlamak için mükemmel bir yer.  Geminize bindikten sonra, bu hareketli metropol alanından pastoral Hudson Nehri bölgesine doğru keyifli bir seyrin tadını çıkarın.

  03. Gün           WEST POINT
  ABD Kara Kuvvetleri'ne subay yetiştiren Amerika Birleşik Devletleri Askeri Akademisi, dünyanın en eski askeri akademilerinden biridir. 16 Mart 1802'de kurulan akademi New York'a bağlı Orange ilinde yer alan West Point'te 6,000 hektarlık bir alanı kaplar. Kampüs alanlarının üstünden Hudson Vadisi'nin muhteşem manzaralarını izlerken West Point Müzesi'ni ve Cadet Şapeli'ni turlayın ya da Ulusal Tarihi Yerler Listesinde bulunan, 1855 yapımı, Tarihi Marietta Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Kale, bir zamanlar Marietta'nın en önde gelen vatandaşlarına ve birçok prestijli işleve ev sahipliği yapıyordu. Tarihi hakkında büyüleyici hikayeler dinleyin ve Kuzeybatı Toprakları'ndaki en eski bölgelerden birini öğrenin.

  04.Gün            KİNGSTON
  Kingston, New York'un 146 mil kuzeyinde ve Albany'nin 95 mil güneyinde yer almaktadır. 1777 yılında, Amerikan Devrim Savaşı sırasında şehir İngilizler tarafından yakıldı. 19. yüzyılda şehir, bölgedeki doğal çimentonun keşfinden sonra önemli bir ulaşım merkezi haline geldi. Hem demiryolu hem de kanal bağlantıları üzerinden diğer pazarlara bağlantıları vardır. Kingston tarihi ve keşfi için bugünki turumuzu kaçırmayın.

  05.Gün            HYDE PARK
  ABD'nin 32. başkanı Franklin D. Roosevelt'in memleketidir. Bugünki turumuzda, Hudson Nehri üzerinde yürüyüşe çıkarken, rıhtımdan başlayıp nehre bakan kapalı köprüye devam ederek nefes kesen manzaraların tadını çıkarın. 212 feet yüksekliğinde ve yaklaşık 1.5 mil uzunluğundaki bu köprü, bir zamanlar demiryoluydu ve o zamandan beri dünyanın en uzun, yüksek yaya köprüsüne dönüştürüldü. Sonrasında başkan Franklin D. Roosevelt müze olan evini ziyaret edeceğiz.

  06.Gün            TROY / ALBANY
  Albany, New York'un başkenti olarak görkemli mimari ve Hudson Nehri Vadisi'nin muhteşem manzaralarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. 1800'lü yılların sonlarında inşa edilen New York Eyalet Müzesi'ni ve yenilenmiş Meclis Binasını keşfedeceğiz.

  07.Gün            CATSKILL
  Catskills'in doğal güzelliği, uzun zamandır sakin ormanlarından ve geniş dağ manzaralarından ilham alan sanatçılara, yazarlara ve doğa bilimcilerine ilham kaynağı olmuştur. Catskill köyündeki Thomas Cole Ulusal Tarihi Bölgesi'ni ve 19. yüzyıl manzara ressamlarına ilham veren Kaaterskill Şelaleleri ve Sunset Rock gibi mekanları içeren Hudson Nehri Okulu Sanat Yolu'nu keşfedeceğiz.

  07.Gün            SLEEPY HOLLOW
  Nehir kıyısındaki Sleepy Hollow kasabası, ülkenin ilk büyük yazarlarından biri olan Washington Irving eserlerinde sonsuza dek ölümsüzleştirilmiştir. Yazar, Hudson Vadisi'nde ilham alarak Rip Van Winkle gibi efsanevi hikayeleri yazmıştır. Bugün, Irving'in kır evi Sunnyside, Ulusal Tarihi bir dönüm noktasıdır ve ziyaretçileri Irving’in masallarıyla karşılamaktadır.

  08.Gün            NEW YORK – İSTANBUL HAVALİMANI
  Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve New York Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrasında Türk Havayollarının TK 004 no’lu seferi ile saat 13.10’da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

  09. Gün           İSTANBUL
  Yerel saat ile 06.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  İyi Seyahatler Dileriz…

 • Çok Yakında..

 • AMERİCAN STAR

  Büyüleyici küçük kasabalardan zarif limanlara kadar,  Amerikan Star  konuklarını tarihi, ilgi çekici yerlere ve muhteşem güzelliğe götürür. Amerikalı personeller tarafından sağlanan kişiselleştirilmiş hizmet ve zarif misafirperverliğin tadını çıkarın.

Misafir Yorumları

yorumlarBERRAK KINIK

Canım tuğbacığım sayende çookk keyifli nehir turları yaptık yapmayada devam ediyoruz.Güler yüzün samimiyetinle herşey çok keyifliydi iyiki varsın😘

Berrak KINIK

 

 

yorumlarSEVAL KARAMANLIOĞLU

MSC Cruize splendida ile Italya Franca ispanya fas portekiz turuna katilmistik kasim 2016 da,Golden bay turizm duzenledigi 09 temmuz 2017 Amerikan Holland line NORVEC tutuna katildik 15 gun muhtesemdi rehberimiz Serdar Guzelce 'nin katkilariyla tesekkurler.

Seval KARAMANLIOĞLU

yorumlarNEZAHAT EREN

Güzel geziyi gerçekleştiren sevgili arkadaşımız Tuğrul ve Sezene Golden Bay ekibine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İleri günlerde gerçekleşecek olan gezilerde görüşmek dileğiyle sevgiler sunuyorum.

Nezahat EREN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında