Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Ohio Nehri » AMERİKA’DA OHİO & MİSSİSSİPPİ NEHRİ TURLARI
AMERİKA’DA OHİO & MİSSİSSİPPİ NEHRİ TURLARI

AMERİKA’DA OHİO & MİSSİSSİPPİ NEHRİ TURLARI

QUEEN OF THE MİSSİSSİPPİ ile AMERİKA’DA OHİO & MİSSİSSİPPİ NEHİRLERİ
Tarihler: 2021 Yaz Sezonu İçin Çok Yakında...
Günler: 10 Gece 11 Gün
4999 $
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün             PITTSBURG
  Pittsburg’a gelişinizle birlikte rezervasyonunuza dahil olan 1. Sınıf bir otelde konaklayıp uçuş yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

  2. Gün             PITTSBURG
  Kahvaltı sonrası Queen of the Mississippi gemimize transfer. Çelik üretimi ile uzun zamandır bilinen Pittsburg, 18. ve 19. yüzyılda, Ohio Nehri üzerindeki, ulusal ve uluslararası ticaret için önemli bir durak olması sebebi ile zengin bir kasaba haline gelmiştir.

  3. Gün             MARIETTA
  Parkersburg-Marietta-Viyana Metropolitan bölgesindeki ikinci büyük şehir olan Marietta ismini Fransa’nın son kraliçesi Marie Antoinette’dan almıştır. Bugün Marietta’nın en büyük iki hazinesini göreceksiniz. Marietta Martius Kampüs Müzesi ve Ohio Nehri Müzesi. Marietta Martius Kampüs Müzesi, Amerika'nın Batı dışına göçüne ve Marietta'nın en eski yerli sakinlerine odaklanan sergiler sunuyor. Ohio Nehri Müzesi'nde ise vapurun altın çağını keşfedin ve Ohio Nehri sisteminin ekolojisi hakkında bilgi edinin.

  Ya da Ulusal Tarihi Yerler Kaydı’nda bulunan, 1855 yapımı, Tarihi Marietta Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Kale, bir zamanlar Marietta'nın en önde gelen vatandaşlarına ve birçok prestijli işleve ev sahipliği yapıyordu. Tarihi hakkında büyüleyici hikayeler dinleyin ve Kuzeybatı Toprakları'ndaki en eski bölgelerden birini öğrenin.

  4.Gün              MAYSVILLE
  Maysville, zengin bir tarihe sahip şirin bir kasabadır. Yeraltı Demiryolunda önemli bir durak olan Maysville, 1883 yılında ünlü Amerikan yazar Harriet Beecher Stowe'a ev sahipliği yapmıştır. Bugün Eski Washington Keşfi ve Maysville'de Öne Çıkanlar turumuz olacaktır. Tarihi Eski Washington şehrini gezerken zamanda geriye adım atın. 1790'ların Ziyaretçi Merkezi'nden başlayacak bu turumuzda sizleri tarihi Kentucky köyüne götüreceğiz. Bu turumuzda Simon Kenton Tapınağı(türbe), Albert Sidney Johnston Evi ve Harriett Beecher Stowe Müzesi (Kölelerin Özgürlüğü) göreceğimiz yerlerden bazılarıdır.

  Maysville'de Öne Çıkanlar, Ödüllü dioramalar ve tarihi eserler koleksiyonuyla kaşiflerin, sanatçıların ve film yıldızlarının hikayelerini hayata geçiren Kentucky Geçidi Müze Merkezi'nde başlayıp ardından, şehrin tarihinin gerçek bir parçası olan Russell Tiyatrosu'nu ziyaret edeceğiz. Turumuz 1886 yılında inşa edilen ve Richardson Romanesk mimarisine sahip Cox Building’inde sona erecek. 

  5.Gün              CINCINNATI
  Cincinnati, Ohio Eyâleti'nin çok önemli ticaret ve iş merkezlerinden biridir. Batı'nın kraliçesi diye de anılan kent, Hamilton County'nin (Ohio) başkentidir. Procter & Gamble, General Electric, Chiquita, Kroger ve Fifth Third Bank gibi önemli dünya firmalarına ev sahipliği yapan Cincinnati kentinin nüfusu 308.728'dir. Bu fantastik, her şeyi kapsayan turda nehrin iki yakasını keşfedin. Göze çarpan duvar resimleri, şehir merkezindeki nehir bölgesi, St. Mary's Göğe Kabul Bazilikası ve Eden Parkı… 1933 yılında kurulan Krohn Konservatuarı Eden Park şehrinin kalbinde yer alır. Konservatuar, dünyanın dört bir yanından 5.000'den fazla egzotik, tropikal, çöl ve orkide bitkisine ev sahipliği yapmaktadır.

  6.Gün              LOUISVILLE
  Fransa kralı 16. Lui den almış olduğu ismiyle Kentucky eyaletinin en ünlü şehirlerinden biridir. At yarışları meraklılarının iyi bildiği Dünyaca meşhur Kentucky Derby sine ev sahipliği yapar.  Louisville, ABD'nin en büyük 17. şehri ve Kentucky eyâletinin en büyük şehridir. 1778 yılında Amerikan Bağımsızlık Savaşı kahramanlarından George Rogers Clark tarafından kurulmuş olan kent adını Fransa kralı XVI. Louis'den alır. Bugün Louisville Slugger(beyzbol) Müzesi ve Fabrikası’nı ziyaret edeceğiz.

  7.Gün              LOUISVILLE
  Mavimsi renkli bir çimen türü olan bluegrass sık görüldüğü için Kentucky eyaleti Bluegrass Eyaleti olarakta anılır. Eski ve yeninin bir karışımı olan şehrin mimarisine hayran kalacaksınız. Yalnızca Viktorya dönemine ait evleri ve binaları olan ABD'nin en büyük tarihi koruma bölgesi olan Eski Louisville semtini keşfedin.

  8.Gün              HENDERSON
  W C Handy nin anısına Blues ve Barbekü festivalinin yapıldığı ve Amerika nın kuşları tablosunun çizeri John James Audubon adına dikilmiş bronz heykelinide ziyaret edebileceğiniz Kentucky nin en ilginç kasabasında farklı bir Amerika’nın yüzünü göreceksiniz. Henderson limanına yanaştıktan sonra, sabahımız ünlü John James Audubon Müzesi'ne kısa bir anlatı yürüyüşüyle ​​başlayacak.  Audubon tarafından yapılan orijinal yağlı ve suluboya resimlerinin ve kişisel eşyalarının birçoğu bu müzede  bulunmaktadır. Turumuz yakın zamanda En İyi 25 Kuş Gözlem Noktası'ndan biri olarak adlandırılan popüler Doğa Merkezi'nin rivayetli bir turunu yapacak yerleşik doğa bilimcisi ile devam edecektir. 

  9.Gün              CAPE GIRARDEAU
  1800'lerin sonlarında bir Fransız ticaret merkezi ve canlı bir nehir limanı olan bu tarihi şehrin büyüleyici özelliklerinin tadını çıkarın.

  10.Gün            ST. LOUIS
  St. Louis sizi kazanacağından emin. ABD'deki en büyük insan yapımı anıt olan görkemli Ağ Geçidi Kemeri ile vurgulanan doğal nehir kıyısına hayran kalacaksınız. Sanat Müzesi, Bilim Merkezi ve Missouri Tarih Müzesi de dahil olmak üzere St. Louis gününüzü, dünyanın en popüler halk bahçelerinden biri olan Missouri Botanik Bahçesi'nde bitirin.

  11.Gün            ST. LOUIS
  Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve turumuzun sonu

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  İyi Seyahatler Dileriz…

 • Çok Yakında..

 • QUEEN OF THE MİSSİSSİPPİ

  2015 yılında inşa edilen Queen Of The Mississippi (Mississippi’nin Kraliçesi) eşsiz bir nehir gezisi vaat ediyor.
  Konuklar balkonlu kabinlerin, otel tarzı banyoların ve ücretsiz oda servisinin keyfini çıkarabilir. Mississippi Kraliçesi efsanevi nehirde seyir ederken, nefes kesen manzarayı kabininiz balkonundan seyredebilirsiniz.

Misafir Yorumları

yorumlarMELİHA ÇIRPANLI

Baltık Başkentlerine seyahat etmiştim süper hizmet
Aldık harika tatil yaptık Rehberlik hizmeti veren Feri Hanımefendiye sevgilerimi gönderiyorum

Meliha ÇIRPANLI

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

yorumlarBEYZA TUNCAY

Çok kaliteli bir tur organisyonuher seferinde mutlu olduk.

Beyza TUNCAY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında